gegužės 20, 2008

Keistenybės

Posted in DNR, mokslai tagged , , , , , 1:52 am sukūrė majestas

Šiandien įvyko labai nepaprastas dalykas. Per administracinės proceso teisės seminarą kalbėjome apie skirtumus tarp dviejų teisenų. Tiesą sakant, nelabai žinojau, kas tai yra, kadangi, prisipažinsiu, administracinė teisė nėra mano mėgstamiausias dalykas. Daugiausia dėl to, kad iki šiol šioje teisės šakoje yra daugiausia neaiškumų ir kitų keistų dalykų, kurie jau turėtų negalioti. Dėl visko reiktų kaltinti, manau, Seimą, kuris iki šiol nesudarė pirmojo APK.

Taigi, seminaras. Kaip nebūtų keista, prieš šį seminarą visa grupė turėjo baudžiamosios proceso teisės kontrolinį ir, aišku, laiko pasiruošti APT neužteko, nors, kaip supratau ir BPT nelabai kas ir pasiruošė, nors galiu klysti.

Na, pradėjom lyginti tas teisenas ir galvoje man pradėjo rodytis puslapių vaizdai, kuriuos arba kažkada mačiau arba pats rašiau. Atsivertęs sąsiuvinį, pastebėjau, kad visgi aš rašiausi kažką apie tą temą, tik nežinau, kada tiksliai, tikriausiai prieš mėnesį. Kadangi niekas per daug nesireiškė, pagalvojau, o kodėl gi man nepabandžius pakalbėti ta tema, spėjau žvilgtelėti į savo užrašus ir pradėjau kalbėti. Tuomet dėstytojas liepė eiti prie lentos ir pabraižyti visą schemą. Deja, buvau žvilgtelėjęs vieną kartą, o atmintis mano labai trumpalaikė.

Pradėjau braižyti tą schemą ir galvoje vėl pradėjau matyti tas nuotraukas arba jų fragmentus. Buvo labai keista. Bet labai naudinga, nes tuo pat metu juos matydamas galėjau ir juos perteikti ant lentos. Žinoma, buvo dalykų, kurių aš net ten nemačiau, bet dėl dalies aš tikrai neklydau.

Važiuodamas namo galvojau, kas čia per keistas reiškinys. Niekada taip nedariau ir niekada man taip dar nebuvo nutikę.

Tuomet prisiminiau viena labai seniai įvykusį nutikimą: susipažinau su vienu vaikinuku per internetą ir mes ilgai kalbėjom apie egzaminus, kaip sunku jiems pasiruošti ir t.t. Tada jis man papasakojo apie vieną labai įdomų metodą, kuris galėtų man padėti. Tai buvo mnemonika.

Plačiai apie šį dalyką nenoriu kalbėti, nes tai užtrūktų gana daug laiko, be to, informacijos, straipsnių ir metodų galima surasti internete ir gana daug. Bet pateiksiu trumpą ištrauką: “mnemonika, mnemotechnika – tai įvairūs būdai, palengvinantys įsiminimą ir papildomomis asociacijomis praplečiantys atmintį. Pvz., įsimenamam objektui mintyse surandama vieta gerai pažįstamoje, pagal tam tikrą principą padalytoje įsivaizduojamoje erdvėje. Tai vadinamasis lokuso, arba kitaip vietos, metodas. Arba kitas būdas – spalvų eilė spektre įsimenama naudojantis sakiniu, kurio žodžių pirmosios raidės atitinka spalvų pavadinimų pirmąsias raides (“Rado Onutė gražiai žydintį želmenį, mėta vadinamą”) ir t.t.“.

Žinau, kad, kai iš to vaikino gavau mokamąją medžiagą apie mnemoniką, bandžiau jos mokytis ir lavinti savo atmintį, tik atėjus egzaminams tam nebuvo laiko, bet tikrai nesuprantu, kaip po dviejų metų ar net daugiau man pavyko tuo pasinaudoti. Tikriausiai vėl pradėsiu šiuo metodu naudotis. Įdomu, kaip pavyks.

Aišku, tai gali atrodyti absurdiška, nelogiška ir netgi keista, bet toks jau aš. Man kartais nutinka tikrai neįtikėtini ir keisti dalykai.

Beje, per psichologijos paskaitą mes irgi kalbėjom apie panašius dalykus ir štai radau dėstytojos pateiktą štai tokį pavyzdį. Manau, jums turėtų būti įdomu:

Aoccdrnig to a rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy, it deosn’t mttaer in waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the frist and lsat ltteer be at the rghit pclae. The rset can be a total mses and you can sitll raed it wouthit a porbelm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe.

Amzanig hhu?

Na, manau, tai ir yra tam tikras mnemonikos būdas.

2 Komentaras »

  1. e. said,

    o gal tavyje apsireishke neatrasta fotografine atmintis?;]p

  2. majestas said,

    o gal as tiesiog pasiilgau taves? :)


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: